Viskas, ką reikia žinoti apie Android 14

Viskas, ką reikia žinoti apie Android 14

Su kiekvienu leidimu „Android“ sistema vis gerėja, todėl su nekantrumu laukiame kiekvieno atnaujinimo.

Nesvarbu, ar tai būtų vizualinis pertvarkymas, daugybė naujų funkcijų ar saugos atnaujinimai užkulisiuose, kita nauja „Android“ versija visada yra didelis įvykis technologijų pasaulyje. Štai viskas, ką iki šiol žinome apie ateinančią kartą – „Android 14“. 2023 m. gegužės 10 d. vykusiame „Google I/O“ renginyje „Google“ pristatė daug naujų funkcijų, apie kurias kalbėsime toliau.

Kada bus išleista „Android 14“?

Nors „Google“ per „Google I/O“ pristatė naujas „Android“ funkcijas, ji iš tikrųjų nepasakė, kada bus išleista „Android 14“. Kiekvienų metų pradžioje „Google“ pristato kitą „Android“ skirtą versiją, kurią ji vadina kūrėjo peržiūromis, prieš išleisdama ją iki galo maždaug trečiąjį ketvirtį, kai paprastai pasirodo pavyzdiniai „Pixel“ telefonai. Šios ankstyvos būsimo „Android“ naujinimo versijos leidžia kūrėjams (taip pat bet kam) atsisiųsti suderinamus įrenginius ir išbandyti naujas funkcijas, kurios padeda „Google“ aptikti klaidas. Tai taip pat yra būdas patikrinti naujas „Android“ funkcijas prieš jas oficialiai išleidžiant. Kai naujausia „Android“ kūrėjo peržiūra išleista naujausiems „Pixel“ įrenginiams, „Google“ išleidžia viešą beta versiją, kurią gali atsisiųsti visi, turintys suderinamą įrenginį. „Android 14“ vieša beta versija dabar pasiekiama ir yra ketvirtoje versijoje. Dabar galite užregistruoti suderinamą „Pixel“ telefoną oficialioje beta versijos svetainėje. Tai paskutinė vieša beta versija, kurioje bus pristatyti patobulinimai ir naujos funkcijos, leidžiančios „Google“ išbandyti platformos stabilumą prieš išleidžiant visą versiją. Po visų viešų beta versijų „Google“ išleidžia naują „Android“ versiją, išleisdama naujos kartos „Pixel“ telefonus, tačiau kartais tai daro esamiems įrenginiams iš anksto. Nors oficialios „Android 14“ išleidimo datos dar nėra, tikimės, kad ji pasirodys 2023 m. trečiąjį ketvirtį, tikriausiai rugpjūčio mėnesį, prieš numatomą „Pixel 8“ serijos pristatymą. Per pastaruosius kelerius metus „Google“ buvo šiek tiek nepastovi savo leidimais, tačiau dažniausiai juos išleidžia po vasaros. Štai kada debiutavo paskutinės pilnos versijos:

13 versijos „Android“ – 2022 m. rugpjūčio mėn.
12 versijos „Android“ – 2021 m. spalio mėn.
11 versijos „Android“ – 2020 m. rugsėjo mėn.
10 versijos „Android“ – 2019 m. rugsėjo mėn.

Kaip vadinsis „Android 14“?

„Google“ turi gana įnoringą požiūrį, kai kalbama apie pavadinimus, kuriuos ji suteikia kiekvienai „Android“ versijai. Jie tradiciškai buvo pagrįsti dykumomis, tačiau ši tendencija sustojo, kai 2019 m. rugsėjį pasirodė „Android 10“, o įmonė pasirinko šį numerį. Vis dėlto tai nesutrukdė vidiniams kodiniams pavadinimams patekti į viešumą, kupiną konditerinių konotacijų. Pavyzdžiui, štai kaip sunumeruotos „Android“ versijos buvo meiliai vadinamos „Google“ viduje:

Android 10 – Quince Tart
Android 11 – Red Velvet Cake
Android 12 – Snow Cone
Android 13 – Tiramisu

Tikriausiai supratote, kad kiekviena versija prasideda kita abėcėlės raide, o tai reiškia, kad Android 14 pasirinkimo dykuma prasidės raide U.

Kokias naujas funkcijas pamatysime „Android 14“?

„Google“ per „Google I/O“ pristatė kelias naujas „Android“ skirtas funkcijas, nors vis dar nežinome, kada pasirodys „Android 14“. Manome, kad daugelis naujų pakeitimų yra skirti „Android 14“, tačiau verta paminėti, kad neaišku, ar jie bus, pateikti ir senesnėse „Android“ versijose.

AI

„Google“ mėgsta dirbtinį intelektą. Nuo „Bard“ pokalbių roboto pagalbininko iki smagių „Android“ telefonuose esančių įrankių, pvz., „Magic Eraser“ „Google“ nuotraukose, dirbtinis intelektas per programinę įrangą yra integruotas į produktus. „Android 14“ ne išimtis. „Android 14“ (pirmiausia „Pixel“ telefonams) bus vaizdinis atnaujinimas, o birželio mėnesį bus pristatyta keletas naujų funkcijų. Tai gali reikšti, kad tada bus paleista „Android 14“. „Google“ padarė keletą pastabų apie „Apple“ iOS 16 patobulinimus savo užrakinimo ekrano fonuose, nukopijuodama juos. Galėsite pakeisti laikrodžio stilių „Android“ užrakinimo ekrane „Pixel“ telefonuose pasiekti ir kai kuriuos valdiklius. Taip pat yra naujas jaustukų tapetų rinkiklis, labai panašus į tai, ką siūlo Apple. Taip pat bus daugiau dirbtinio intelekto operacinės sistemos „Android 14“ su kinematografiniais fono paveikslėliais, kur galėsite pasirinkti nuotrauką iš savo galerijos ir ji suteiks jai 3D efektą, jei ją nustatysite kaip ekrano foną. Tai taip pat tikimasi ateinantį birželį. Įspūdingesni yra nauji generatyvūs AI tapetai. Vėlgi, pirmiausia naudodami „Pixel“ galėsite įvesti raginimą dirbtiniam intelektui sukurti unikalų vaizdą, pvz., „Londonas pop meno stiliumi“, kuris sukurs kelis vaizdus, kuriuos galėsite slinkti ir pasirinkti. „Google“ siūlo šią funkciją siekdama užtikrinti, kad jūsų telefonas atrodytų visiškai unikalus. „Google“ teigia, kad tai pasirodys tik rudenį, todėl greičiausiai jis bus atnaujintas, kai „Android 14“ jau bus perkeltas į kai kuriuos įrenginius. Tai buvo vienintelės naujos funkcijos, paskelbtos „Google I/O“. Žemiau pateikta informacija jau buvo žinoma iš beta versijų ir nutekėjimų.

Privatūs pirminio ekrano įrašai

Viena šauni nauja „Android 14“ funkcija, kurią sugalvojo super Android tyrinėtojas Mishaalas Rahmanas, yra nauja ekrano įrašymo parinktis, kuria vienu metu galima įrašyti tik vieną programą, o ne visą ekraną. Tai reiškia, kad įrašymas neapima ekrano vartotojo sąsajos elementų ar pranešimų, tik įrašoma tai, ką darote įrašymo metu pasirinktoje programoje. Bendrinimo lapas yra iššokantis langas, kuris pasirodo bet kurioje programoje bakstelėjus bendrinti. Mums labai patinka, kaip jis rodomas „iPhone“ įrenginiuose, o dažni kontaktai ir programos pateikiamos pirmoje vietoje gana vienodu pobūdžiu, nesvarbu, kurią programą naudojate. „Android“ bendrinimo lapas visada buvo šiek tiek chaotiškesnis, o „Google“ tai sprendžia „Android 14“ beta versija. Dabar suteiks kūrėjams galimybę koduoti labiau suasmenintus pasiūlymus, pvz., el. paštu išsiųsti nuorodą įprastam kontaktui arba išsiųsti savo Wordle tai WhatsApp grupei, kurioje esate. Tikimės, kad taip bus lengviau atspėti jūsų ketinimus. Taip pat galėsite slinkti kelių vaizdų peržiūrą, jei pasirinkote daugiau, kad įsitikintumėte, jog nesiunčiate netinkamo turinio netinkamam asmeniui. Pranešama, kad „Google“ dabar galės dažniau atnaujinti bendrinimo lelgseną, nes dabar sistema ją traktuoja kaip atskirą programą. Tai nedidelis patobulinimas, tačiau jį naudojame gana dažnai.

Palydoviniai skambučiai

2022 m. rugsėjo mėn. „Google“ vyresnysis viceprezidentas „Android“ Hiroshi Lockheimeris pareiškė, kad jo komanda „kuria palydovus“. Tikriausiai tai reiškia galimybę skambinti pagalbos numeriu per palydovinę aprėptį, kaip matėme „iPhone 14“ asortimente. Ar tai veiks su esamais telefonais, ar tik su naujais, dar reikia pamatyti, nors įtariame pastarąjį.

Nuspėjamoji navigacija atgal

Jei kada nors nusivylėte bakstelėję grįžimo mygtuką arba naudodami braukimo gestą, kad pereitumėte į ankstesnį puslapį, bet pastebėjote, kad išėjote iš programos, „Android 14“ gali išspręsti šią problemą. Kai visos programos skirtingai taiko atgalinį gestą, vartotojas ne visada gali pasitikėti. Naudodami naują nuspėjamą naršymą atgal, prieš baigdami komandą pamatysite pagrindinio ekrano viršuje, todėl žinosite, ar norite tai padaryti, ar ne. Skamba šiek tiek sudėtingai, bet veikiant tai turėtų būti paprasta ir neleisti jums netyčia išeiti iš programos. Ši funkcija iš tikrųjų buvo sukurta „Android 13“, tačiau dabar ji turėtų tinkamai debiutuoti „Android 14“.

Dalijimasis netoliese gali būti apribotas tik „Google“ licencijuotiems telefonams

Tai nepaveiks per daug žmonių, tačiau „Google“ patvirtino, kad „Nearby Share“ pirmtakas – „Android Beam“ – pašalinamas iš AOSP („Android Open Source Project“). Tai svarbu tik todėl, kad „Nearby Share“ remiasi „Google Mobile Services“, o tai reiškia, kad gamintojai, kurie nėra pasirašę „Google“ licencijavimo sutarčių (pvz., „Huawei“), gali nebegalėti belaidžiu būdu dalytis duomenimis per NFC tarp įrenginių. Daugelis žmonių to nepatirs, bet verta paminėti.

Ar jūsų telefone atsinaujins „Android 14“?

Dauguma „Android“ telefonų, išleistų maždaug praėjusiais metais, turėtų pereiti prie „Android 14“, nors tai, kaip greitai tai įvyks, priklauso nuo gamintojų, kurie įdiegia naujinimus. Vienintelis būdas įsitikinti yra gamintojo svetainėje, kad pamatytumėte, ar jūsų telefonas yra sąraše. Jei pastebėsite, kad taip nėra, visada galite peržvelgti mūsų geriausių nebrangių telefonų, geriausių vidutinės klasės telefonų ir geriausių „Android“ išmaniųjų telefonų rinkinius, kad sužinotumėte, ar norėtumėte atsinaujinti į tokį, kuris bus tinkamas.

 

MŪSŲ ADRESAS

J.Basanavičiaus 11A-42,
Kėdainiai LT57186

kiberlogo

NAUJIENLAIŠKIS

Nepraleiskite naujienų apie mūsų pasiūlymus.