Kitas „Microsoft“ „Windows 11“ funkcijų naujinys, pavadintas „Windows 11 23H2“, turi didelį papildymą: AI. „Microsoft“ ruošiasi dirbtinio intelekto asmeninio kompiuterio erai, pridėdama „Windows Copilot“ su „Bing Chat“.
Žinoma, dirbtinis intelektas maitins ne tik „Windows Copilot“, bet taip pat rekomenduojamus failus „File Explorer“ ir „Start“, taip pat specialių AI skyrių „Microsoft Store“ programoje. Taip pat turėtumėte tikėtis įvairių nedidelių „Windows“ patobulinimų, susijusių su naudojimo paprastumu ir funkciniais atnaujinimais, pvz., galimybė atkurti programas iš atsarginės kopijos. „Microsoft“ suplanavo spaudos renginį rugsėjo 21 d. Niujorke, kuriame pristatys kai kurias iš šių naujų funkcijų. Nors gali būti, kad „Microsoft“ šią savaitę taip pat gali išleisti „Windows 11 23H2“, tačiau „Microsoft“ paprastai duoda testuotojams maždaug mėnesį, kad pašalintų trūkumus.
- Kada galite tikėtis, kad „Windows 11 23H2“ pasirodys jūsų kompiuteryje? Tikėtina, kad jis bus pasiekiamas spalio mėnesį.
- Kaip bus žinoma „Windows 11 23H2“? Jei istorija išliks, jis bus vadinamas „Windows 11“ 2023 m. spalio mėn. naujinimu, darant prielaidą, kad „Microsoft“ jį išleis spalį.
- Kiek kainuos „Windows 11 23H2“? Tai bus nemokamas naujinimas.
- Kiek laiko užtruks Windows 11 23H2 atsisiuntimas ir įdiegimas? Nors „Windows 11 23H2“ atsisiuntimas gali būti atliekamas fone, diegimo / paleidimo iš naujo procesas gali užtrukti nuo 20 minučių iki pusvalandžio, atsižvelgiant į tai, kiek laiko „Microsoft“ užtrunka, kad įdiegtų naujinimus jūsų kompiuteryje.
Neaišku, kaip „Microsoft“ paleis „Windows 11 23H2“ jūsų kompiuteryje. Anksčiau „Microsoft“ siųsdavo naujinimus per „Windows 11“ naujinimų rinkinį, per akimirką siųsdama laipsniškus kodo atnaujinimus į jūsų kompiuterį. Nors „Windows 11 23H2“ apims esminius „Windows“ pakeitimus, joje taip pat bus programų naujinimų. Štai ką apims naujos „Windows 11 23H2“ funkcijos, atsižvelgiant į tai, ką „Microsoft“ viešai paskelbė „Windows Insider Release Preview“ kanale:
„Windows Copilot“
Pagalvokite apie „Windows Copilot“ kaip „Bing Chat“ ir „Cortana“ derinį: dalinis debesies AI asistentas, galintis atlikti keletą užduočių jūsų kompiuteryje. Skirtumas tas, kad „Windows Copilot“ yra pakankamai protingas, kad padėtų atlikti kelias įprastas kompiuterio užduotis, nereikia naršyti sąrankos meniu ir valdymo skydelių. „Windows Copilot“ yra daugiau apie potencialą nei tai, ką jis gali padaryti dabar. Jei „Microsoft“ prideda pakankamai, kad jis taptų realiu laiku veikiančiu patikimu pagalbos įrankiu, „Windows Copilot“. Yra viena kliūtis: „Microsoft“ iki šiol išleido tik „Windows Copilot“ kaip kūrėjo kanalo peržiūrą, nors tai netrukus gali pasikeisti. „Dev Channel“ yra kanalas, kurio „Microsoft“ oficialiai nėra įsipareigojusi palaikyti „Windows“ leidimo versijoje, todėl šiuo metu nėra jokios garantijos, kad jis pateks į rinką. Tai šiek tiek kelia nerimą.
Atnaujintas nustatymų pagrindinis puslapis
Jau aišku, kad bus atnaujintas nustatymų pradžios ekranas, nes jis jau dabar yra viešose leidimo peržiūros versijose.
Tai gali būti nieko gilaus – tik įvairių antrinių puslapių, esančių meniu „Nustatymai“, santrauka, sujungta į gražią vieno puslapio santrauką, kuri išnaudoja laisvą vietą ekrane. Bet šiaip tai patogus patobulinimas.
RGB apšvietimo valdikliai
Kai kurie žmonės dievina RGB apšvietimą, kai kurie žmonės tai niekina. Iki šiol nėra „Windows“ valdymo skydelio, skirto valdyti RGB apšvietimą įvairiuose išoriniuose įrenginiuose. Dinaminis apšvietimas yra „Windows“ atsakymas į šią ilgalaikę problemą. Kokie išoriniai įrenginiai palaikys „Windows 11“ dinaminio apšvietimo valdymą? Deja, tai vis dar yra tik ilgas „Razer“ išorinių įrenginių sąrašas , bet galbūt netrukus bus pridėta daugiau.
AI pagrįstos rekomendacijos „File Explorer“
Kovo mėn. (o vėliau gegužę ) „Microsoft“ pranešė, kad į „File Explorer“ pateikia AI palaikomus rekomenduojamus failus. Turėtumėte tai pamatyti kaip naują vaizdų „karuselę“. Taip pat turite turėti „SharePoint“ paskyrą, kurią „Microsoft“ palies, kad suskirstytų failus pagal jų svarbą. „Microsoft“ taip pat atliko „File Explorer“ pakeitimus, kad geriau parodytų, kurie failai yra debesyje ir kurie yra jūsų kompiuteryje. Paspaudus ALT + Shift + P, kad būtų rodomas failo ypatybių meniu, dabar paryškinama, su kuo jis buvo bendrinamas. Jei turite „Sharepoint“ paskyrą ir „Windows 11 Pro“, matysite šią turtingesnę failo peržiūrą.
„Windows“ atsarginė kopija ir atkūrimas
Perėjimas prie naujo kompiuterio gali užimti jūsų daug laiko. „Microsoft“ pristato naują „Windows“ atsarginės kopijos programėlę – perkelkite viską į „OneDrive“ debesį! – taip pat naują „Out of the Box Experience“ (OOBE), kad būtų galima sukurti atsarginę kopiją ir perkelti ją į naują kompiuterį atliekant „Windows 11“ sąrankos procesą.„Microsoft“ teigia, kad vartotojai matys savo darbalaukio programos smeigtukus, atkurtus užduočių juostoje ir meniu Pradėti, įskaitant darbalaukio programas, kurios nebuvo įdiegtos iš „Microsoft Store“. Spustelėkite smeigtuką ir programa bus atsisiųsta ir įdiegta. Tačiau to nesitikėkite pvz. žaidimams, kuriuos įdiegėte, per „Steam“.
Prisijungimo raktai
Prieigos raktai yra paprastas ir galingas įrankis: užuot paprašius slaptažodžio, slaptažodis gali autentifikuoti jus svetainėje naudojant biometrinius duomenis – tai jau naudojama su kai kuriomis programėlėmis mobiliesiems, kurioms norint prisijungti reikia piršto atspaudo.
Naujas garso maišytuvas greituosiuose nustatymuose
Nuolat susiduriame su garso maišytuvu, ypač kai keičiame ausines ar tiesiog seną Hardon Karmon Invoke „Bluetooth“ garsiakalbį. Panašu, kad „Microsoft“ teiks geresnius garso valdiklius sistemoje „Windows“. Taip pat atsiras naujas spartusis klavišas ( WIN + CTRL + V ), kad galėtumėte visa tai valdyti.
„Windows Ink“
Lengviau tiesiog pasakyti, ką tai daro. Jei „Windows“ lauke (kaip paieškos laukelyje) rašote „katė“, „Windows“ interpretuos jūsų užrašytą žodį „katė“, kai tame pačiame lauke įvesite „katė“. Paprasta, tiesa? Taip ir tikėtumėtės, kad rašalas veiktų, bet istoriškai taip nebuvo. „Microsoft“ pranešė, kad ši funkcija skirta „Windows 11 23H2“, o tiems, kurie rašo reguliariai (sveiki, „ Surface Pro 9“ vartotojai !), tai yra sveikintina naujiena.
Patobulintas balso redagavimas ir valdikliai
Valdyti balsu „Windows“ yra patogu, bet dabar gali būti dar patogiau. „Microsoft“ prideda naujų balso valdiklių („Rinktis iš [tekstas 1] į [tekstas 2]“ arba „paryškintas“), taip pat atnaujina balso prieigos pagrindinį puslapį, kad komandų sąrašas būtų lengviau suprantamas. „Microsoft“ taip pat plečia dabar palaikomų anglų kalbos akcentų sąrašą, įskaitant JK, Indiją, Kanadą, Australiją ir Naująją Zelandiją. Prieiga balsu (arba valdymas balsu) taip pat vis labiau įsitvirtina, nes „Microsoft“ žada, kad galėsite prisijungti naudodami PIN kodą balsu, jei jūsų kompiuteris tam pritaikytas.
Kiti „Windows 11 23H2“ patobulinimai:
- Užduočių juostos ženklinimas: kai kuriems žmonėms patinka, kai prie užduočių juostos prisegta programa rodo, kas ji iš tikrųjų yra, o ne piktograma. „Microsoft“ teigia, kad tai bus.
- „Windows Spotlight“ patobulinimai: man patinka „Windows Spotlight“ , kuri kasdien pateikia naujų gražių 4K fono paveikslėlių. „Microsoft“ žada geresnę peržiūros patirtį viso ekrano režimu su daugybėmis galimybių sužinoti daugiau apie kiekvieną vaizdą ir sumažinti patirtį.
- Bendrinimo patobulinimai: kai dešiniuoju pelės mygtuku spustelite ir bendrinate failą, „Microsoft“ dabar labiau stengiasi, kad failai būtų pasiekiami „Nearby Share“ – „Windows“ atsakas į „AirDrop“.
- Ekrano perdavimas: jei dažnai perjungiate stalinius kompiuterius, „Microsoft“ gali iššokti lentelė ekrane, primenanti, apie ekrano perdavimus į kitus įrenginius.
- „Emoji 15“: „Microsoft“ numanė, kad „Emoji 15 “ (ką tik išleista rugsėjo 15 d.) bus prieinama „Windows 11 23H2“, nors ji debiutavo tik beta kanale.
- 2FA kodų kopijavimas iš pranešimų: jei jūsų telefonas prisijungs prie kompiuterio ir 2FA kodą gausite teksto pranešimu, o „Windows“ jį atpažins ir pasiūlys nukopijuoti.
- VPN logotipas: jei naudojate VPN, „Windows“ turėtų parodyti mažą logotipą, kad jį atpažintų.